Kurier za pobraniem

Przesyłka pobraniowa
Inaczej COD, to usługa która pozwala na uiszczenie należności za paczkę kurierowi przy odbiorze. Dzięki czemu nie dokonujemy przelewu podczas zakupu. Jak wyglądają zasady dla tego typu przesyłek?


Dlaczego kupujący wybierają opcję "za pobraniem"?


Zamawiający kuriera często decydują się na paczkę za pobraniem z konkretnych powodów. Zazwyczaj jest to brak zaufania co do wiarygodności sklepu, w którym dokonuje się zakupu. Pobranie pozwala zapłacić za towar dopiero w momencie jego doręczenia. Nie ma obawy, że ich pieniądze zostaną zamrożone podczas długiego oczekiwania na przesyłkę, ani przepadną u nierzetelnego sprzedawcy.


Są równieżsytuacje w których klienci wolą zapłacić gotówką. Pobranie to jedyna możliwość, by to zrobić.


Co to oznacza dla sprzedającego?


Jeśli właściciel sklepu internetowego umożliwia wysyłkę za pobraniem może być dobrym wyborem. Zwłaszcza w sytuacji, gdy dopiero zaczyna działalność i nie może pochwalić się wieloma recenzjami w sieci, które potwierdzałyby jego wiarygodność.


Niestety, ryzyko związane z wysyłką paczki za pobraniem jest takie, że klient może odmówić przyjęcia paczki. Wtedy trzeba się liczyć z poniesieniem dodatkowych kosztów związanych ze zwrotem towaru.

I
le kosztuje paczka za pobraniem?


Przesyłka za pobraniem kosztować nas będzie zawsze więcej, niż w przypadku płatności przelewem. Jest tak, gdyż pobranie to usługa dodatkowa, opłata zależna jest od firmy kurierskiej.